.: index jakub :.

V Jakube sú organizované rôzne pravidelné podujatia pri tých najrozličnejších príležitostiach. Tu sú niektoré z nich:

Jakubský tím sa pravidelne a úspešne zúčastňuje krnačkových pretekov v rámci Slovenského pohára. Viac info nájdete na stránke www.krne.sk

Futbalový turnaj s atrakciami pri príležitosti 1. mája a Medzinárodného dňa detí. Medzi atrakcie patria predovšetkým vystúpenia rôznych spevákov, Dj-ov, športové súťaže [pretláčanie, dvíhanie sudov], varenie gulášu a pečenie klobás a kuriat, stavanie mája a mnohé iné...

Tradičným podujatím a možnosťou ako sa dobre pobaviť je aj futbalový zápas slobodní proti ženatým, ktorý býva organizovaný začiatkom júna.

Pálenie vatry sa pripravuje vždy ako oslava víťazstva nad fašizmom a koná sa v sobotu po 8. máji. Vatra sa stavia na Rovniach, v chránenom areáli Baranovo, samozrejme s povolením NAPANTu. Oheň vatry je vidieť naozaj široko-ďaleko. Pálenie vatry patrí medzi najnavštevovanejšie podujatia celého roka.
Pomaly kultovým podujatím sa stáva Jakubská zábava na Jakuba vo vyzdobenej starej krčme. Termín konanie je jasný - najbližšia sobota po Jakubovi, teda po teda 25. júli. Tradičnou je vynikajúca zábava trvajúca až do skorého rána.

Medzi najpravidelnejšie a najfrekventovanejšie podujatia patria sobotňajšie diskotéky v Tangu.

Pre veriacich sa konajú bohoslužby v jakubskom kostole - každú nedeľu so začiatkom o 9:45.
© 2004 - 2009 creoneo jakub@jakub.sk