.: index jakub :.

Jakub ponúka rôzne možnosti občerstvenia v dvoch zariadeniach, ubytovanie na súkromí v rodinnom dome, prípadne nákup v miestnom obchode potraviny.

Svojou 120-ročnou históriou sa môže pochváliť pôvodná Jakubská krčma, ktorá sa nachádza na zákrute, niekoľko desiatok metrov za kostolom v smere na Uľanku. Posedenie pred krčmou na drevených laviciach dopĺňa kryté kamenné ohnisko. V zariadeni sa podáva kvalitné pivo Urpiner a Starobrno a ku pivku kvalitné syry, utopence, studenô a ďalšie pochutiny vhodné hlavne ku pivku a vínu, od mája do septembra tu každý piatok na terase hráva ľudová hudba. V JAKUBSKEJ KRČME je možnosť bezplatnej komunikácie cez WiFi, medzi atrakcie pre klientov patria aj šípky a možnosť online tipovania výsledkov rôznych športových podujatí.


Otváracie hodiny:
---
Najnavštevovanejším zariadením v poslednej dobe sa stal Šport Bar, ktorý sa nachádza v areáli jakubského futbalového ihriska. Oficiálne otvorenie prebehlo 1.4.2005 odkedy si získal veľkú priazeň nie len domácich zákazníkov. Šport Bar ponúka príjemné posedenie v zrekonštruovanom prostredí so zabudovaným krbom.Otváracie hodiny:
pondelok - štvrtok: od 10:00 do 24:00
piatok, sobota: od 10:00 do 2:00
nedeľa: od 10:00 do 24:00

viac informáciíPríjemné posedenie s terasou a možnosťou stravovania v podobe motorestu sa nachádza hneď na začiatku Jakuba, pri križovatke s hlavnou cestou na Donovaly a Šturec E77. Bohatý sortiment jedál ponúka raňajky, obedy a večere, kde si každý nájde niečo podľa vlastnej chuti. Motorest má z vnútra pekné drevené obloženie s pôsobivým tehlovým krbom uprostred.


Otváracie hodiny:
pondelok - štvrtok, nedeľa: od 09:00 do 21:00
piatok, sobota: od 10:00 do 21:00Začiatkom roka 2005 boli znovu otvorené jakubské potraviny na starom mieste v budove pôvodnej jakubskej krčmy. Potraviny majú pekne zrekonštruované priestory a príjemnú obsluhu. Zákazníkom ponúkajú okrem potravín, ovocie, zeleninu, drogériu, noviny a časopisy. Nezanedbateľnou ponukou je možnosť výmeny plynových fliaš.Otváracie hodiny:
pondelok - piatok: od 6:00 do 21:00
sobota, nedeľa: od 6:00 do 13:00Návštevníkom, ktorí chcú zostať na noc, ponúka ubytovanie rodina Vozárovcov, v dome nachádzajúcom sa na hlavnej Jakubskej ceste, pár desiatok metrov pred kostolom.
© 2004 - 2009 creoneo jakub@jakub.sk